Nosidełko ergonomiczne

nosidełko ergonomiczneNosidełko ergonomiczne to typ nosidełka, które z medycznego punktu widzenia prawidłowo ustawia stawy biodrowe niemowląt (kolana podgięte do wysokości bioder lub wyżej, nóżki lekko rozchylone na boki) oraz zapewnia potrzymanie kręgosłupa oraz główki dziecka adekwatnie do etapu rozwojowego. Nosidła te są wykonywane z materiałów o odpowiedniej miękkości pozwalających na stabilne otulenie i przytrzymanie kręgosłupa dziecka, mają system pasów i regulacji, które pozwalają na elastyczne dostosowanie elementów nosidełka do zmieniającej się wielkości dziecka. Kryterium zaliczenia do nosideł ergonomicznych jest zatem zgodność z wiedzą medyczną na temat rozwoju stawów biodrowych niemowląt, zapobieganiu dysplazji, etapów kształtowania się krzywizn kręgosłupa w pierwszym roku życia dziecka.

Do tego typu nosidełek zaliczają się wszystkie nosidełka dla dzieci Natibaby: NatiGo, NatiGrow, Onbuhimo, Onbuhimo Grow, Half Buckle, Half Buckle Grow, Mei Tai.

Do nosidełek ergonomicznych nie zalicza się uważanych za niezdrowe i szkodliwe nosideł o sztywnych konstrukcjach,  w których nóżki dziecka wiszą pionowo w dół, dziecko jest ustawiane przodem do kierunku marszu, kręgosłup nie jest stabilnie otulony i przytrzymany na całej długości.