Jakość NATIBABY

Natibaby-chusty dla dzieci-jakość

 

Chusty do noszenia dzieci NATIBABY to najwyżej oceniane przez rodziców polskie chusty

Chusty wiązane NATIBABY cieszą się najwyższymi ocenami rodziców wśród wszystkich polskich marek chust na największym polskim forum chustowym chusty.info.

 

Średnie oceny rodziców chust wiązanych NATIBABY w skali 1-5 lub 2-5:
4,6 4,8 4,8 4,8 5,0 5,0*)

(chusty Perła, Grecja, Diament bambusowy, Paski i in.)

 

Najwyższe średnie oceny innych polskich chust wiązanych to:
2,9 3,4 3,8 4,0*)

Chusty NATIBABY są doceniane na tle innych chust za miękkość, wygodę noszenia, szczegółową instrukcję, trwałość i bogactwo kolorów i inne walory. Chusty nie farbują.

*) Porównania dokonano na podstawie 381 punktowych ocen rodziców gromadzonych w okresie od 2007 roku do 17.06.2010 w dziale "Recenzje chust" niezależnego forum chusty.info.

Bezpieczeństwo NATIBABY

Bezpieczeństwo NATIBABY

Wszystkie materiały na chusty są farbowane i dziane całkowicie w Unii Europejskiej według rygorów certyfikatu ekologicznego.

Do szycia chust nie wykorzystujemy dzianin powszechnie dostępnych, wszystkie materiały są produkowane według formuł przez nas opracowanych. Wynika to z faktu, iż ogrom materiałów bawełnianych będących w powszechnym użyciu jest wykonanych z odpadów bawełny, a stosowane farby rzadko kiedy mają certyfikaty dla niemowląt. Materiały na chusty elastyczne NATIBABY pod względem jakościowym są rzadkością w branży tekstylnej.

Każdy etap produkcyjny jest przez nas szczegółowo kontrolowany.

 

Na rynku pojawia się coraz więcej tanich chust wykonanych z flaneli, z tkanin pościelowych czy produkowanych na ubrania.

Opinie rodziców na forach internetowych są zgodne, że taka oszczędność się nie opłaca. Chusta nieoryginalna nie dociąga się tak jak profesjonalna, nie jest tak bezpieczna dla dziecka i nie daje takiej wygody noszenia.

 

Materiały na chusty do noszenia dzieci NATIBABY są produkowane według parametrów technicznych szczegółowo opracowanych przez specjalistów NATIBABY na podstawie wieloletnich doświadczeń.

Rodzaj przędzy, jej grubość, stopień skrętu, gęstość tkania, rodzaj barwników i splot są dobrane tylko i wyłącznie dla celów wygodnego i bezpiecznego noszenia dziecka.
Wszystkie te parametry w przypadku tkanin pościelowych czy ubraniowych dobiera się zupełnie inaczej. Tkaniny te nie są bowiem przystosowane do tak forsownego użytkowania jakim jest dźwiganie 10-kilogramowych niemowląt czy silne dociąganie materiału.

 

Bezpieczeństwo NATIBABY

 • Chusty NATIBABY mają specjalistycznie dobrane gęstości i grubości przędzy.

Chusta NATIBABY jak druga skóra dostosowuje się do kształtu ciała dziecka, równomiernie przytrzymując kręgosłup dziecka na całej jego długości. Zapobiega to też wrzynaniu się chusty w ramiona rodzica i pod kolankami dziecka.

 • Chusty do noszenia dzieci NATIBABY posiadają specjalne sploty

gwarantujące prawidłową pracę materiału niezbędną do prawidłowego przytrzymania kręgosłupa dziecka i wygodnego rozłożenia ciężaru na ramionach osoby noszącej. Są to sploty skośno-krzyżowe, starannie dobrane sploty diamentowe oraz żakardowe. W tkaninach pościelowych i ubraniowych stosuje się na ogół zwykłe sploty płócienne. Chusty tkane takim splotem nie cieszą się na forach internetowych zbyt pochlebną opinią.

 • Chusty dla dzieci NATIBABY są produkowane z długowłóknistej bawełny czesanej lub zgrzeblonej,

co zapewnia wieloletnią użyteczność chusty oraz wysoką wytrzymałość. Chusty NATIBABY wytrzymują obciążenie 600-1000 kg.

W materiałach pościelowych i flaneli stosuje się bawełnę BW, czyli odpady bawełny powstające przy produkcji bawełny długowłóknistej. Odpady te mają bardzo krótkie włókna, przez co wytrzymałość tkanin jest nawet kilkukrotnie mniejsza niż wytrzymałość chust Nati. Szczególnie groźnym jest tutaj stosowanie flaneli, którą wykonuje się z odpadów bawełny i która jest dodatkowo poddawana procesowi drapania, czyli powierzchniowego rwania i tak słabych włókien celem uzyskania efektu "skórki brzoskwini". Niestety, w Polsce są znane przypadki rozdarcia się tanich chust pod wpływem ciężaru dziecka.

W 2005 roku instytut nadający certyfikat "bezpieczny dla niemowląt" w Łodzi odmówił certyfikatu bezpieczeństwa na chusty wykonane z takich tkanin.

 • Chusty NATIBABY są barwione według certyfikatu Oeko-Tex standard 100

- dużo bardziej rygorystycznego pod względem chemicznym niż "bezpieczny dla dzieci" (certyfikat ten dotyczy dzieci starszych, nie noworodków) czy "bezpieczny dla niemowląt".

 

 

Jesteśmy pierwszym producentem chust wiązanych w Polsce.

Jest to powód, który nas zobowiązuje, aby nasze chusty spełniały najwyższe standardy jakości. Sami jesteśmy rodzicami i rozumiemy, że naszym dzieciom chcemy ofiarować tylko to co zdrowe, bezpieczne, komfortowe - jednym słowem - najlepsze. Dlatego w naszej działalności kierujemy się zasadą "100% jakości".

 • Posiadamy największy wybór chust wiązanych spośród wszystkich polskich producentów.
 • Na polskich forach internetowych nasze chusty są wymieniane wśród najlepszych marek na świecie.
 • Jako jedyni w Polsce produkujemy wielokolorowe chusty elastyczne, chusty z dodatkiem jedwabiu, lnu, bambusa oraz wełny.
 • Posiadamy też w ofercie chusty żakardowe, chusty kółkowe, bluzki dla mam karmiących oraz pościele dziecięce.
 • Chusty wiązane NATIBABY zdobyły pierwsze miejsce w kategorii "Akcesoria dla niemowląt" w głosowaniu czytelników magazynu "Dziecko" w Plebiscycie Najlepszy Produkt dla Dziecka Roku 2008.

 

 

Najważniejsze informacje dotyczące jakości chust dla dzieci NATIBABY:

 • Chusta NATIBABY została przebadana pod względem wymagań normy PN-EN 13209-2:2005 nosidełka miękkie.
 • Tkaniny oraz gotowe chusty podlegają kontrolom akredytowanych laboratoriów.
 • Dla zachowania najwyższych standardów jakościowych produkcja tkaniny i szycie chust odbywa się w krajach Unii Europejskiej.
 • Chusta NATIBABY powstała pod okiem specjalistów według rygorystycznych parametrów fizycznych i chemicznych.
 • Wykorzystujemy najwyższej jakości naturalną, 100% bawełnianą przędzę oraz bezpieczne barwniki wolne od toksyn, metali cięzkich i innych szkodliwych substancji.
 • Chusty NATIBABY znalazły uznanie w Polsce i wielu krajach całego świata. Sieć sprzedaży obejmuje wiele krajów Europy Zachodniej oraz Amerykę Północną.

 

Cechy użytkowe chust do noszenia dzieci NATIBABY:

 • Specjalne sploty (w tym między innymi splot skośnokrzyżowy zapewniają odpowiednie rozciąganie się tkaniny, równomierne podtrzymując kręgosłup i główkę dziecka na całej długości.
 • NATIBABY należą do jednych z najcieńszych i "oddychających" chust, przez co doskonale sprawdzają się także w cieplejsze dni i na lato.
 • Chusta zbadana według normy DIN EN ISO 13934-1 wytrzymuje obciążenie kilkuset kilogramów.
 • Jest mięciutka i milutka, aby dziecku było przytulnie tak jak u mamy w brzuszku.
 • Zaznaczony środek chusty znacznie ułatwia jej zakładane.
 • Idealnie przenosi ciężar dziecka, nie wrzyna się, dziecko w niej nie osiada, dobrze się wiąże, węzeł jest mały i zgrabny. To wszystko sprawia, że użytkownicy podkreślają komfort chust NATIBABY.