Dlaczego warto nosić dzieci?

Dlaczego warto nosić dzieci?

Chusta jest wyjątkowo wygodnym i praktycznym sposobem noszenia dzieci! Nie będzie Cię uwierać przez sprzączki, paski itp. a ciężar dziecka jest równomiernie rozkładany na ramiona, plecy oraz brzuch rodzica, dlatego nie musisz się bać o bóle pleców czy ramion. W chuście możesz zabierać dziecko ze sobą gdziekolwiek pójdziesz, nie przejmując się problemami, które spotyka się chodząc z wózkiem dla dzieci.
                Dzięki chuście masz dziecko zawsze blisko siebie, dlatego możesz reagować na jego potrzeby szybciej! Jeśli twoje dziecko ma problemy z zasypianiem, noszenie w chuście będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Kołysanie podczas noszenia w chuście uspokaja dziecko i pomaga mu zasnąć, a ty możesz mieć je przy sobie równocześnie wykonując inne czynności.
                Chusty Natibaby są nie tylko świetną pomocą w rodzicielstwie, ale również wspaniale wzbogacają garderobę! Oryginalne wzory i wiele kolorów pozwolą Ci znaleźć coś dla siebie na każdą okazję!


Pomoc w rozwoju

Bliskość jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju dzieci. Noworodki a w szczególności wcześniaki, noszone w chustach dla dzieci mają większą łatwość w dostosowaniu się do środowiska poza łonem mamy. W dodatku noszone dzieci widzą z tego samego poziomu co Ty, a nie sufit jak to ma miejsce podczas leżenia w łóżeczku czy wózku. Dzięki temu szybciej stają się samodzielne, a ich rozwój fizyczny, psychospołeczny i intelektualny jest szybszy.
                Specjalny sposób tkania chust Natibaby zapewnia indywidualne dopasowanie się jej do ciała dziecka, co wpływa zarówno na rozwój jak i humor dziecka, ponieważ kołysanie i bliskość osoby dorosłej rozwija poczucie bezpieczeństwa i zaufania u dzieci. Są one wtedy znacznie radośniejsze.

Zdrowe dziecko, szczęśliwy rodzic

                Noszenie dziecka w chuście zapewnia mu delikatny masaż oraz ciepło, które eliminuje zaparcia i ciężkie bóle kolkowe.  Chusta jest również najlepszym wyborem z powodu fizjologicznego zaokrąglenia kręgosłupa występującego u niemowląt. Noszone w chuście dziecko przybiera naturalną embrionalną pozycję, wspiera to jego prawidłowy rozwój.
                Badania wykazały, że dzieci, które się noszone płaczą średnio w ciągu doby 43% mniej natomiast 54% mniej w godzinach wieczornych.

Znajdź swoją idealną chustę Natibaby!