Rozmiary chust do noszenia dzieci

Chusty wiązane tkane i elastyczne

W standardowej ofercie dostępne są dwa rozmiary chust do noszenia dzieci NATIBABY:

- 4,60m (Standard)
- 5,20m (Maxi)

Wiele oferowanych na stronie chust jest dostępnych także w innych niż wymienionych długościach, wtedy jednak może się okazać, że nie ma możliwości zastosowania wszystkich wiązań zaprezentowanych w instrukcji obsługi.

Jaki rozmiar chusty będzie odpowiedni dla mnie?

Przy wyborze odpowiedniego rozmiaru chusty do noszenia dzieci należy kierować się rozmiarem noszonej odzieży.


Poniżej znajduje się pomocna tabelka, w której zamieszczono rozmiary odzieży oddzielnie dla kobiet i mężczyzn:

 

  Kobieta Mężczyzna
Standard (4,6) do 42 do 50
Maxi (5,2) 44, 46, 48 52, 54
indywidualne zamówienie 50 i więcej 56 i więcej

 

Uwaga: Jeśli z chusty ma korzystać kilka osób (np. oprócz mamy miałby korzystać także tata) i z zamieszczonej tabelki wynika, że osoby te potrzebują chust o różnych rozmiarach, wtedy trzeba wybrać tę większą chustę. Zapobiegnie to sytuacji, że chusta jest za krótka dla większej osoby. Istnieje możliwość uszycia również chust krótszych niż w rozmiarze standard.

Nawet jeśli różnica we wzroście między tymi osobami jest bardzo duża, nie stanowi to problemu dla mniejszej osoby, gdyż wtedy wystarczy jeszcze raz chustę przewiązać wokół siebie.

Jeśli z tabelki wynika, że potrzebne jest "indywidualne zamówienie" prosimy o kontakt mailowy na adres natibaby@natibaby.pl

W takim przypadku jednak czas realizacji takiego zamówienia jest dłuższy niż w przypadku pozostałych zamówień, gdyż wymaga specjalnego uszycia.

Ponieważ bawełna kurczy się podczas prania, dlatego aby zachować niezbędną długość chust zawsze produkujemy je o kilka centymetrów dłuższe.


Chusty kółkowe NATI Ring

Oferujemy cztery rozmiary chust kółkowych:

- S (1.8 m- 2.0 m)

- M (ok 2.0 m)

- L (2,2 m - 2.25 m)

- XL (ok. 2.3 m)

Skąd wiedzieć, który rozmiar wybrać?

1. Zmierz swój obwód od ramienia do przeciwległego biodra (po skosie).
2. Wylicz długość ogona według następującego wzoru:
Długość chusty (2,0 m dla rozmiaru M, 2,25 dla rozmiaru L itd.) + 7 cm - Twój obwód (zmierzony tak jak w punkcie 1) = długość ogona

3. Przyłóż miarkę krawiecką do miejsca między obojczykiem a biustem (tu powinny znajdować się kółka w prawidłowo ułożonej chuście) i puść miarkę luźno w dół. Dzięki temu zobaczysz, dokąd będzie sięgał ogon chusty. Najlepiej jeśli ogon kończy się między talią a udem, choć niektóre mamy lubią też dłuższe ogony (np. do kolan). Jeśli ogon sięga wyżej niż do talii, musisz dokonać ponownych wyliczeń dla większego rozmiaru.