Porównanie nosidełek Natibaby

14-02-2020

W ofercie Natibaby możecie znaleźć aż pięć rodzajów nosidełek dla dzieci. Każde z nich ma swoje charakterystyczne cechy, które odróżniają je od innych. Żeby dobrać najlepsze nosidełko dla ciebie, warto się czegoś więcej o nich dowiedzieć.

 

NatiGo – nosidełko klamrowe

 

NatiGo posiada pas biodrowy oraz pasy naramienne zapinane na klamry. Wypełniony miękką pianką pas biodrowy i pasy naramienne wyraźnie wpływają na wygodę noszenia nawet cięższych dzieci. Ciężar dziecka jest równomiernie rozłożony na ramiona i biodra noszącego. Nosidło jest bardzo wygodne także dla dziecka, dodatkowa pianka wszyta w środku nosidełka zabezpiecza kark i nóżki dziecka przed wżynaniem się materiału. Pas biodrowy i pasy naramienne można regulować, co oznacza, że to samo nosidło może być używane przez oboje rodziców (dziadków, ciocie również). Pas biodrowy można zmniejszyć maksymalnie do 73 cm i powiększyć do 150 cm w obwodzie.

 

NatiGrow – nosidełko regulowane

 

Jest to nosidełko klamrowe, pas biodrowy i pasy naramienne są zapinane na klamry. Przeznaczone jest do noszenia dzieci nawet bardzo małych, dzięki dodatkowym paskom skracającym wysokość panelu od dołu (do kupienia osobno). Nosidełko regulowane NatiGrow jest bardzo praktyczne dzięki systemowi regulacji panelu głównego. Oznacza to, że nosidełko można idealnie dopasować do rosnącego dziecka, poprzez regulowanie szerokości i wysokości głównego panelu w czterech miejscach: Na górze panelu przy karku dziecka, po bokach panelu, na szerokości, poprzez ściągnięcie taśm małymi klamrami, oraz na dole, na linii nóżek poprzez przesuwanie szerokiej taśmy z rzepami, które zabezpieczają materiał przez przesunięciem podczas użytkowania. Dzięki temu systemowi nosidło może być użytkowane przez długi czas.

 

Half Buckle – nosidło hybrydowe

 

Nosidełko typu Half Buckle łączy w sobie najlepsze cechy nosidła i chusty. Half Buckle w odróżnieniu od nosideł klamrowych ma wiązane pasy naramienne, częściowo wypełnione, co zapewnia komfort noszenia, a pas biodrowy zapinany jest na klamrę tak jak w nosidle klamrowym. Panel bardzo dobrze dopasowuje się do dziecka, jest ono opatulone, prawie jak w chuście. Nosidło jest bez wątpienia bardzo urokliwe, gdyż posiada cechy chusty, ale jest też praktyczne, przez łatwe zapięcie klamrą pasa biodrowego.

 

Mei Tai – nosidło wiązane

 

Nosidło Mei Tai posiada pas biodrowy i pasy naramienne, które się zawiązuje na supeł, a nie zapina na klamry jak w innych nosidełkach. Pasy są częściowo wypełnione pianką, co znacznie wpływa na komfort noszenia. Wiązane pasy są praktyczne, gdy nosidła używają osoby o bardzo różnej budowie ciała. Nie trzeba za każdym razem regulować pasów na klamrach, tylko zawiązać pasy odpowiednio do swoich potrzeb. Nosidło prezentuje się pięknie z kokardą z przodu zawiązaną z nadmiarów pasów naramiennych.

 

Onbuhimo

 

Nosidełko Onbuhimo posiada pasy naramienne, nie posiada natomiast pasa biodrowego, co ma zalety i wady.
Przeznaczone jest ono przede wszystkim do noszenia dzieci na plecach, choć można też nosić z przodu. Szerokość panelu na linii nóżek można zmieniać przez ściąganie pasów na dole nosidełka. Brak pasa biodrowego jest wyjątkowo praktycznym rozwiązaniem dla osób wysokich noszących drobne dzieci. Pas biodrowy, jak nazwa wskazuje, znajdować się powinien na linii talii lub bioder. Gdy wysoka osoba nosi drobne dziecko, znajduje się ono dość nisko, co nie jest komfortowe i ogranicza widoczność dziecku. W Onbuhimo tego problemu nie ma, gdyż dziecko znajduje się wysoko na plecach rodzica. Brak pasa biodrowego sprawia również, że jest to najbardziej odpowiednie nosidło dla kobiet w ciąży, jeśli zdecydują się na noszenie starszego dziecka w nosidle i osób, które z różnych względów powinny unikać ucisku brzucha. Jest to również dobre nosidełko na upały, gdyż rodzic ma na sobie mniej materiału niż w innych nosidełkach.
Przy większych i cięższych dzieciach na dłuższe spacery brak pasa biodrowego może być mniej komfortowe niż w przypadku innych typów nosidełek.

 

Jak dobrać rozmiar nosidełka?

Nosidła Natibaby typu NatiGo, Half Buckle, Mei Tai i Onbuhimo mają trzy rozmiary: Baby, Standard, Toddler.
Nosidła NatiGo mają dodatkowo czwarty rozmiar: Preschool.
Nosidła regulowane NatiGrow są dostępne w trzech rozmiarach: Classic, Classic +, Preschool.
Przy wyborze rozmiaru nosidła najważniejszym wymiarem jest wysokość panelu. Rozmiar nosidła można łatwo dobrać na podstawie pomiaru zamieszczonego na naszej stronie.

Przykładowo, jeśli wymiar A-C (linia od karku do pupy dziecka przy pozycji z podkurczonymi nóżkami) wynosi 42 cm, odpowiedni będzie rozmiar Classic+ w nosidełkach NatiGrow, gdyż jego przedział wysokości panelu to 35-45 cm, rozmiar Standard dla nosidła NatiGo, Half Buckle, Onbuhimo i Mei Tai, gdyż wysokość panelu w tych nosidłach wynosi 42 cm.

 

Kapturki i kieszonka – opcje do wyboru przy nosidełkach Natibaby

Mamy kilka opcji dodatkowych w nosidełkach Natibaby. Do wyboru są aż trzy rodzaje kapturków, wszywane są na stałe do panela, lub dopinane na napy, oraz kieszeń na pasie biodrowym, która może być zapinana na rzep, bądź na zatrzask. Można też wybrać wersję bez kaptura i bez kieszeni.

kaptur prosty
kaptur typu bluza
kaptur typu bluza z uszkami

 

Ogólne informacje dotyczące nosidełek Natibaby

Wszystkie nosidła Natibaby są wykonane w całości z tkanin chustowych. Do produkcji tkanin użyto przędz i barwników z certyfikatem ekologicznym. Wszystkie elementy dodatkowe użyte do produkcji nosidełek są drobiazgowo wybierane. Nosidełka Natibaby przeszły pozytywnie testy wytrzymałości i są zgodne z Polskimi i Europejskimi rygorystycznymi normami bezpieczeństwa dla produktów dla dzieci. Nosidełka są szyte w Polsce. Wszystkie nosidełka posiadają ilustrowaną i szczegółową instrukcję użytkowania.
Rekomendujemy noszenie w nosidłach dzieci samodzielnie trzymających główki, od 4 miesiąca życia. Najbezpieczniej jest nosić w nosidłach dzieci samodzielnie siedzące.

 

Poniżej prezentujemy skrócone porównanie nosidełek Natibaby:

  NatiGo NatiGrow Half Buckle Mei Tai Onbuhimo
Noszenie dzieci z przodu i z tyłu tak tak tak tak tak
Klamra na pasie biodrowym tak tak tak nie nie
Klamry na pasach naramiennych tak tak nie nie tak
Możliwość regulacji panelu głównego nie tak można regulować wysokość panelu głównego można regulować wysokość panelu głównego nie