Pasja z noszeniem

27-08-2019

O niezaprzeczalnych zaletach noszenia dzieci w chustach i nosidełkach pisano już wielokrotnie. Przy rodzicu dziecko czuje się bezpieczne, może poznawać świat jednocześnie czując jego bliskość, który jest jego opoką. Chusty i nosidełka Natibaby są wykonane tak, by dziecko czuło się w nich dobrze, komfortowo i bezpiecznie. Dzięki temu także mamy mogą odetchnąć i zająć swoimi pasjami.

 

Tańczyć każdy może

Dla wielu mam pasją jest taniec. Jak widać tańczyć można razem z dziećmi, a nawet jest to wskazane! Gdy tańczymy z dzieckiem poznaje ono ruch i rytm, bujanie przypomina mu beztroski czas w łonie mamy, taniec wpływa dobrze na koordynację ruchową i zmysł równowagi. W trakcie tańca, kiedy aktywnie spędzamy czas, wydzielają się endorfiny (hormon szczęścia) dzięki czemu mamy więcej energii. A nasze dzieci to najwspanialsi partnerzy na świecie!

 

Dźwięki muzyki

Zachustowana mama przy fortepianie

Dziecko od urodzenia jest w stanie rozpoznać głos mamy, gdyż zna go jeszcze z okresu płodowego. Przez to, że niemowlaki nie widzą wyraźnie do pierwszego roku życia, dźwięki stają ważnym sygnałem, dlatego kojąca kołysanka mamy może uspokoić niemowlę w kilka chwil. Spokojna muzyka i delikatne kołysanie w trakcie noszenia w chuście czy nosidle może ogromnie pomóc w chwilach niepokoju.

Muzyka ogromnie wpływa na rozwój dziecka. Kilkumiesięczne dzieci poprzez częste obcowanie z muzyką szybciej rozpoznają melodie i są chętne do tworzenia własnych kompozycji, uczenie się piosenek rozwija pamięć i koncentracje.

 

Razem na szlaku

Noszenie dzieci w nosidłach i chustach może być inspirujące i zajmujące również dla starszego rodzeństwa. Pojawienie się małego dziecka nie musi ograniczać rodziny, która lubi aktywny wypoczynek. Nosidełka i chusty pozwalają nam robić wycieczki w gronie rodzinnym wszędzie gdzie wózek nie podoła :-).

nosidełkio na spacerze chusta dla dziecka i rodzina

 

Czy jest to taniec, granie na instrumentach, spacery i piesze wędrówki, dziecko nie musi być przeszkodą w rozwijaniu zainteresowań. Jeśli włączymy w nasze pasje nasze dzieci, możemy je „zarazić” naszym entuzjazmem i przyszłości pomóc im naturalnie rozwijać się w danym kierunku.
Dzięki noszeniu dzieci w chustach i nosidłach mamy wolne ręce i cały świat czeka na nas z otwartymi ramionami.